Светкавица (Търговище) завърши 1:1 (0:1) с албанския първодивизионен отбор Беса в контролна среща, която се игра в Тирана. Мачът беше уреден от новите спонсори на Светкавица- фирма ЕМУ АД, която има проекти в албанската столица.

Първото полувреме беше равностойно, но домакините от Беса откриха резултата в 25-ата минута. Разписа се сърбинът Миянич, който вкара от 25 метра. След гола българите натиснаха, но Халил, Шоколаров и Даниел Генов пропуснаха възможности за гол.

Светкавица все пак изравни в 1-ата минута на второто полувреме, когато Валери Михайлов се разписа с плонж с глава. Той засече центриране от дясно на Тихомир Кънев. Самият Кънев пък можеше и да донесе победата на Светкавица, но от фаул тресна горната греда.