Литекс победи с 2-1 Светкавица в поредната си контрола от подготовката.Успехът дойде след почивката след два гола на новото попълнение Мирослав Манолов. Това бяха първите попадения в сметката на нападателя с оранжевата фланелка. Спарингът започна при горещо време, докато цялата втора част се игра при проливен дъжд.

Още в 5-та минута Ванжер проби със самостоятелен рейд, но ударът му с левия крак мина в страни от вратата. Малко след това Цветанов центрира отлично , но кариоката не успя да засече топката. В 11-та минута близо до гол беше юношата Кристиян Малинов, който стреля силно от границата на пенала, но топката профуча опасно край страничния стълб.

Десет минути по късно Ванжер изпълни перфектно пряксвободен удар, при който обаче стражът Иван Георгиев показа рефлекс и майсторски изби. В 42-та минута поредно добро центриране отдясно на Страхил Попов бе засечено от Миро Манолов, но нападателят би над горната греда.

С началото на второто полувреме наставникът Златомир Загорчич направи 4 смени. Като тандем в нападение заиграха заедно Манолов и Джордан. В 60-та минута Томи Костадинов шутира силно и точно от фаул, но Георгиев отново се прояви на висота и спаси. Отличният до този момент вратар на гостите се поизложи в 63-та минута, когато след безобидно центриране, сбърка фатално и изпусна топката, при което Миро Манолов откри резултата.

В 71-та минута Светкавица изравни резултата, чрез Стоян Георгиев, който се възползва от сблъскване на вратаря Александров с свой съотборник и отблизо вкара за 1-1. Влезлият като резерва Георги Миланов спечели дузпа за оранжевите. Националът бе повален в наказателното поле, а Манолов с хладнокръвен изстрел реализира от бялата точка за 2-1.

Литекс – Светкавица 2-1

1-0 Манолов(63)

1-1 Георгиев(71)

2-1 Манолов(84)-дузпа

Градски стадион- Ловеч, 200 зрители, съдии:Н.Петров, Банчев, Хинков

Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Бодуров, Божиков, Недялков, Берберович, Колев, Кр.Малинов, Ванжер, Манолов, Цветанов ( Александров, Грозев, Костадинов, Джордан, Ил.Миланов, Динчев, Г.Миланов, Аладжов)

Светкавица: Георгиев, Райчев, Траянов, Димитров, Йошев, Илиев, Вълчев, Чипев, Любенов, Стоев, Никовски( Стоилов, Керин, Генов, Вергилов, Манолов, Борисов, Илиев, Георгиев)