Светкавица отнесе новака в професионалния футбол Шумен 2010 с 3:0 (0:0) в контролна среща. Мачът трябваше да бъде представяне на отбора за новия сезон, но то беше отложено, тъй като новите спонсори от фирма ЕМУ АД бяха възпрепятствани и не пристигнаха в града. Вероятно ще бъде направена друга церемония в седмицата преди старта на първенството.

Старши треньорът на Светкавица Георги Иванов-Геша пусна в игра всички налични състезатели, но въпреки надмощието гол до почивката не падна. През второто полувреме Тихомир Кънев откри резултата в 51-ата минута, а Божидар Васев добави второ попадение в 67-ата. Крайното 3:0 фиксира завърналият се от Несебър Христо Александров в 84-ата минута.

Съставът на Шумен 2010 беше подсилен с няколко италиански състезатели, но те нямаха качеството да се противопоставят на отбора-домакин.