Спартак Варна загуби първата си контрола от предсезонната подготовка срещу Светкавица. Варненци отстъпиха на стадион „Спартак” с минималното 0-1. Единственото попадение реализира Халил Реджеб.

Гостите от Светкавица бяха по-активни от съперника си в началните минути на мача, но на 2 пъти пропуснаха да открият резултата. В 7-ата минута „мълниите” претендираха за неотсъдена дузпа в тяхна полза за нарушение срещу останалия сам срещу вратаря Генко Славов Игнат Дамянов. Реферът Радан Мирянов не зачете претенциите им. Само 5 минути по-късно Спартак също пропиля чиста голова възможност, когато Ерхан Мехмед пробва задна ножица в наказателното поле на съперника, но право в ръцете на вратаря Георгиев. До края на полувремето двата тима предложиха равностойна игра пред малобройната публика на стадион „Спартак”. Резервният вратар на Спартак Христов опази вратата си суха 15 минути след подновяването на играта след опасен пряк свободен удар на Кънев, когато изби отиващата към долния ляв ъгъл топка. Само 2 минути по-късно юношата Събков стреля опасно по диагонала отляво, но топката попадна във външната страна на мрежата на вратата на Светкавица. Три минути преди края на мача Светкавица пропусна да се поздрави с победата, когато след перфектно изпълнен пряк свободен удар от страна на Тихомир Кънев топката срещна напречната греда. Само минута преди края на двубоя гостите реализираха чрез Халил Реджеб, който е на проби от Асеновец.