Водачът в Източната Б група, Любимец, разгроми елитния Светкавица Търговище с 5:1 в полуфинален мач в турнира в град Сандански. Момчетата на Стамен Белчев направиха много силен мач и вкараха 5 гола на футболистите на Альоша Андонов.

През първото полувреме Любимец реализира два късни гола, в 40 и 44-та минути, чрез Николай Павлов, който първо отбеляза с шут, а вторият бе след удар с глава. Уникално положение за гол имаше Иван Минчев, който в 41-та минута стреля, вратарят Тодоров с мъка изби.

СНИМКИ: И Гонзо не помогна на Светкавица, Любимец на финал с Локо Пд

източник: снимки: Валентин Грънчаров

Въпреки направените смени след почивката и въпреки получения гол в 68-та минута, когато Румен Стоянов вкара с глава за Светкавица, Любимец не отстъпи и вкара нови три попадения.

В 80-та минута от дузпа се разписа Минев, а в 83-та и 86-та, влезлият като резерва Чипчев.

През второто полувреме в игра за Светкавица влезе Николай Вълев, известен като Гонзо от Търговище, но и той не успя да помогне на отбора си. Загубата на мълниите ядоса много инж. Петко Матеев, който наблюдава мача в Сандански.

Любимец започна двубоя със Стойчев, М.Иванов, Минев, Близнаков, Павлов, Огнянов, Величков, Юсеинов, Минчев, Петков и Стоянов. След почивката Стамен Белчев пусна в игра Дебърлиев, Апостолов, Чипчев, Ибрахим, Кантарков, Ем.Иванов, Алексиев, Тевия, Лозев, Князев и Ив.Иванов.

Светкавица започна в състав: Тодоров, Дамянов, Стоянов, Станчев, Шоколаров, Кънев, Иванов, Костадинов, Менди, Мохамед, Цветков. След почивката старши треньорът Андонов пусна в игра Георгиев, Венков, Илиев, Генов, Вълев, Недялков, Стамболийски и Дамянов.

Гл.съдия на двубоя – Иван Бабанов.

В четвъртък, от 12.30 часа, за Ботев Вр и Светкавица Търговище ще играят за разпределението на 3 и 4-о място в турнира, а от 14.30 е финалът Локомотив Пд – Любимец.