Черноморец излезе на 2-ро място във временното класиране след категорична победа с 6:0 над Светкавица в мача от 21-ия кръг в А група. Пред около 400 зрители на „Лазур“ „акулите“ се възползваха максимално от грешките на Лудогорец и Левски по-рано през деня и вече се намира на 5 точки зад лидера ЦСКА.

До първия половин час на мача в Бургас двата отбора стояха равностойно на терена, като си бяха разменили по едно по-сериозно положение.

СНИМКИ: Черноморец задмина Левски и Лудогорец след пердах над Светкавица

В крайна сметка обаче логичното се случи и домакините откриха в 32-та минута от дузпа. Малко преди това Петър Димитров игра с ръка в наказателното поле на Светкавица. От бялата точка Родригес Асис стреля хладнокръвно и вкара за 1:0.

второто попадение във вратата на гостите не се забави. В 36-та минута Аатиф Шаешу намери в наказателното поле непокрития Яник Боли, който от два метра вкара за 2:0 в полза на Черноморец. При този резултат приключи и първото полувреме.

Преди почивката възпитаниците на Димитър Димитров вкараха още две попадения, които обаче не бяха зачетени първо заради засада, а второто – заради фаул в нападение на Николай Николов.

Малко след почивката „акулите“ взеха класическа преднина. В 53-та минута Яник Боли вдигна на крака феновете на „Лазур“, след като вкара с глава. Нападателят реализира за 3:0 от границата на малкия пеналт, след центриране на Уалембо.

Аатиф Шаешу след хубав пробив в 60-та минута от 7-8 метра разстреля Тодор Тодоров за 4:0.

В 79-та минута падна нов гол във вратата на гостите. Асис бе изведен сам в наказателното поле очи в очи с Тодор Тодоров и го разстреля за 5:0.

Шаешу заби ново попадение след самостоятелен рейд в 89-та минута, когато оформи крайното 6:0.

Във временното класиране ЦСКА води с 51 точки, на 2-ро място е Черноморец с 46 точки, а Лудогорец и Левски са с по 45 точки. Литес е на 5-та позиция само на точка зад „сините“. Светкавица е на последното място с 4 точки.