Ботев Враца и Светкавица завършиха 0:0 мача за третото място на турнира в Сандански.

По правилник двата отбора трябваше да си бият дузпи, но от Светкавица отказаха и по този начин Ботев Враца зае третото място, тъй като има по-добра голова разлика, а тимът от Светкавица остана на четвърта позиция.

Ботев Враца започна със следните 11: Митов, Антон Петров, Ванков, Савич, Найденов, Балтанов, Илия Илиев, Николов, М. Петров, Коконов и Данчев.

За Светкавица започнаха: Георгиев, Станчев, Иванов, Недялков, Венков, Цветков, Костадинов, Шоколаров, Цветан Илиев, Кънев, Мастагарков.

В първите 20 минути Светкавица владееше повече топката от Ботев Враца, но до реално голово положение и пред двете врати не се стигна.

В 24-та минута бе отправен първият сериозен удар към вратата на Светкавица, след като Коконов шутира, а Иван Георгиев спаси. В следващата атака Илия Илиев стреля, но защитник на Светкавица подложи крака си и топката излезе в корнер.

В 28-та минута Тихомир Кънев стреля от пряк свободен удар, но топката мина малко над напречната греда на вратата пазена от Митов.

В началото на второто полувреме в игра за Ботев влязоха Альошев, Пенчев, Валериев, Куанг и Чалъков. Напуснаха Антон Петров, Ванков, Савич, Николов и Мишо Петров. За Светкавица Альоша Димитров направи две смени на почивката. Вратарят Тодоров играе вместо Иван Георгиев, а Игнат Дамянов замени Мастагарков.

СНИМКИ: Ботев Враца и Светкавица не се победиха

източник: Gong.bg

През второто полувреме двата отбора играха доста равностойно и отново нямаше положения пред двамата вратари.