Черноморец постигна пета победа от шест мача в А група, след като се наложи без особени проблеми с 3:0 над новака Светкавица. Новите попълнения Жужу и Абел Анеси вкараха първите два гола в мача, а Георги Андонов в края на мача оформи крайното 3:0.

Домакините от Търговище остават вече шести мач без спечелена точка, въпреки че днес създадоха поне три 100-процентови възможности за гол.

След скучни първи десет минути гостите от Бургас поведоха при първия си сериозен удар. Жугурта Амрун-Жужу изстреля истинска тупалка от 20 метра и изненада вратаря Иван Георгиев, пращайки топката над главата му в мрежата. В следващите 10 минути бургазлии взеха инициативата и наложиха тотален натиск. В 28-ата минута обаче домакините от Търговище пропуснаха чудесен шанс за гол, след като Игнат Дамянов намери египетския нападател Мохамед, чийто удар обаче мина край гредата. В 34-ата минута другият африканец в състава на новаците Махмуд Абделати стреля в гредата, а вратарят Стоян Колев реагира най-правилно и улови топката.

Гостите от Бургас на практика решиха мача в своя полза десет минути след началото на второто полувреме, след като Абел Анеси вкара за 2:0. Новото попълнение от Мадагаскар нахлу отляво в наказателното поле, преодоля технично двама бранители и отбеляза второто попадение в мача с премерен удар от 15 метра.

Най-напред Андонов и Анеси създадоха голова възможност за гостите, която обаче нападателят от Мадагаскар пропиля. Веднага след него Махмуд стреля много опасно, но вратарят Стоян Колев спаси. Траян Дянков в 69-ата минута пък тресна гредата с тупалкаот 20 метра.

Класата на Черноморец намери нов излаз в 70-ата минута, когато Георги Андонов излезе сам срещу вратаря Иван Георгиев, преодоля го и на празна врата нямаше проблеми да вкара за 3:0.

състави:

Светкавица: Иван Георгиев, Венцислав Маринов, Румен Стоянов, Невен Венков, Мартин Христов (57-Тихомир Кънев), Славчо Шоколаров (57-Даниел Генов), Диян Димов, Махмуд Абделати (75-Емил Мартинов), Мохамед Тауакол, Венцислав Йорданов, Игнат Дамянов

Черноморец: Стоян Колев, Траян Дянков, Николай Николов, Тодор Паланков, Георги Андонов, Лоривал Асис, Цветомир Цонков, Жереми Фо-Поре, Абел Анеси (67-Костадин Дяков), Жугурта Амрун-Жужу (77-Яни Пехливанов), Георги Андонов (77-Венцислав Христов)