Ботев Враца победи тима на Светкавица Търговище с 3:1 в първата си контрола по време на лятната си подготовка. Въпреки че врачани са на лагер в Тетевен, мачът се игра на помощния терен във Враца.

Николай Николов откри резултата през първото полувреме като при този резултат приключи първата част. След почивката в средата на втората част нападателят на Светкавица Николай Вълев успя да изравни, но въпреки че за състава на Ботев преобладаваха предимно юноши, които бяха тествани от наставникът Антони Здравков, врачани стигнаха до успеха с попадения на Константин Мирчев и юношата на клуба Русинов.

След тази контрола футболистите на Ботев отново се връщат в лагерната обстановка в Тетевен, като лагерът на врачани ще е до събота а в неделя ще заминат за Банско, където ще вземат участие в турнира Пири.