Дунав победи Светкавица Търговище с 5:0 в мач от 28-ия кръг на първенството в Североизточната "В" група. Двубоят се игра на Градския стадион в Русе, а след него домакините получиха и купата за краен победител в дивизията.

Русенци, които в тази среща заради наказание на старши треньора Веселин Великов бяха водени от неговия помощник Людмил Киров, започнаха много добре. Още в третата минута те поведоха, като Мартин Димов засече центриране в малкото наказателно поле и откри за 1:0.

Броени минути по-късно Турхан Хасанов бе близо до изравняването, след като излезе очи в очи с Цветомир Цанков, но вратарят спаси. Дунавци все пак бързо след това узакониха преимуществото си на терена с попадения на Светослав Читаков и Йордан Димитров при почти идентични ситуации в 13-та и 15-та минута.

Последваха още няколко положения, в които гостите с мъка опазиха вратата си. В 28-та минута обаче нямаше как да противодействат на Андреас Васев, който се измъкна отдясно в наказателното поле на съперника и с точен изстрел отбеляза за 4:0. До края на първото полувреме отново Читаков отбеляза, след като засече отблизо центриране отляво на Васев в 40-та минута за 5:0.

След почивката русенският състав продължи да е по-активен, а топката рядко напускаше полето на Светкавица. В единствената такава ситуация гостите имаха претенции за дузпа, а малко по-късно се възпротивиха по-бурно на друго решение на главния съдия Михаил Михайлов, при което "изгоря" техният старши треньор Димитър Димитров, влязъл на терена да усмири своите възпитаници. До промяна на резултата така и не се стигна.

По този начин "драконите" събраха актив от 79 точки и голова разлика 114:10.

След края на мача, в който на практика и на теория узакони завръщането си в професионалния футбол, Дунав получи Купата за шампион на Североизточната "В" група от председателя на Зоналния съвет на БФС – Варна Георги Мирчев и председателя на Областния съвет на БФС-Русе Димитър Димитров.

В следващия мач от първенството дунавци приемат Септември Тервел на 24 май, неделя, от 17 ч. Междувременно на 20 май, сряда, от 17:30 ч. те излизат срещу тима на Димитровград на стадион "Христо Ботев" в Габрово.